KLUB KULTURALNY "KORONA" NA WYSTAWIE "CYRYL RATAJSKI Z MIASTEM W TLE"

2026.02.21

Uczestniczki Klubu Kulturalnego z "Korony" miały wyjątkową okazję wziąć udział w prelekcji oraz wystawie poświęconej wybitnemu prezydentowi naszego miasta – Cyrylowi Ratajskiemu w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919, oddział WMN.
📚 To było spotkanie z historią w najlepszym wydaniu. Wykład okazał się wyczerpujący, merytoryczny i niezwykle interesujący. Klubowiczki dowiedziały się wielu nowych faktów o naszym mieście oraz o wizji, odwadze i odpowiedzialności za wspólnotę, które charakteryzowały Cyryla Ratajskiego.
Takie spotkania pozwalają zrozumieć lepiej, jak ogromny wpływ na rozwój Miasto Poznań miał jego sposób myślenia o mieście – nowoczesnym, dynamicznym i przyjaznym mieszkańcom.
To była cenna lekcja lokalnego patriotyzmu i prawdziwa inspiracja 🇵🇱❤️
Dziękujemy za tę wartościową inicjatywę i z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia!