WALNE ZGROMADZENIE PSM. UCHWAŁY PODJĘTE

2026.05.11

Za nami niezwykle pracowity czas – Walne Zgromadzenie Członków, czyli najważniejszy organ decyzyjny Spółdzielni. Tegoroczne obrady w Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostały zwołane i przeprowadzone w dniach 17–20 kwietnia 2026 r.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbyły się w dwóch częściach i przebiegły sprawnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami.

We wszystkich częściach Walnego Zgromadzenia wzięło udział 451 Członków PSM oraz 166 Pełnomocników, co daje łącznie 617 osób.

Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia członkowie podjęli szereg istotnych decyzji dotyczących funkcjonowania Spółdzielni. Zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2025 rok wraz ze sprawozdaniami z działalności Zarządu oraz Rady Nadzorczej. Podjęto również 8 uchwał, m.in. w sprawie podziału nadwyżki bilansowej, oznaczenia najwyższej sumy zobowiązań, jaką Spółdzielnia może zaciągnąć, a także udzielono absolutorium członkom Zarządu PSM: Prezesowi Maciejowi Graczykowi oraz Zastępcy Prezesa Grzegorzowi Maćkowiakowi za miniony 2025 rok. Szczegóły wykaz podjętych uchwał w załączniku.

Ważnym elementem obrad były także wybory uzupełniające do Rady Nadzorczej oraz wybory nowych Rad Osiedli na kadencję 2026 - 2030. Tym samym członkowie Spółdzielni mieli bezpośredni wpływ na kształt reprezentacji swoich osiedli w najbliższych latach.

Po wnikliwej i szczegółowej analizie danych i doświadczeniach z lat ubiegłych została podjęta decyzja o podziale Walnego Zgromadzenia na dwie części i tegoroczne obrady zostały zaplanowane na godz. 10:00, w dni robocze. Rozwiązanie to spotkało się z różnymi opiniami i wzbudziło emocje wśród części Członków. Pragniemy zapewnić, że uważnie wsłuchujemy się w głosy wszystkich członków i przeanalizujemy możliwość organizacji przyszłych obrad również w dniach wolnych od pracy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w Walnym Zgromadzeniu, jak również tym, którzy wyrażali chęć uczestnictwa i dzielili się swoimi uwagami. Państwa zaangażowanie ma dla nas duże znaczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Członkom za obecność, zaangażowanie i aktywny udział w głosowaniach. Państwa postawa ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania Spółdzielni oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących naszej wspólnej przestrzeni, dlatego już zachęcamy do udziału w kolejnych Walnych Zgromadzeniach.

Dziękujemy za poświęcony czas, merytoryczne dyskusje oraz troskę o rozwój i przyszłość naszej Spółdzielni.

Gratulujemy wszystkim wybranym członkom Rad Osiedli oraz Rady Nadzorczej. Życzymy owocnej pracy, zaangażowania w podejmowaniu decyzji służących mieszkańcom i całej wspólnocie Spółdzielni.