Informacje i komunikaty
Uprzejmie informujemy, że informacja o bieżących opłatach czynszowych dostępna jest od 2.03.2020 w nowym systemie eBOK. Dostęp do eBOK opisany jest w opcji menu głównego "CZYNSZE-2019". Dostęp do dokumentów Spółdzielni oraz archiwalnych danych czynszowych działa na dotychczasowych zasadach.
AWARIE
W dniu dzisiejszym w PSM nie zgłoszono żadnych awarii

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW
Godziny przyjmowania interesantów w Zarządzie i Administracjach Osiedli:
poniedziałek 12:00 - 17:00
wtorek, środa, czwartek, piątek 9:00 - 12:00

Dyżur członków Zarządu : poniedziałek 15:00 - 17:00

Biura Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czynne są:
poniedziałek 7:00 - 17:00
wtorek, środa, czwartek, piątek 7:00 - 15:00
W okresie od 1 czerwca do 30 września - system pracy wyrównanej:
poniedziałek 7:00 - 17:00
wtorek, środa, czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 - 13:00

Dyżury członka Rady Nadzorczej: pierwszy poniedziałek miesiąca 15:00 - 17:00 w siedzibie Zarządu pok. 47
(po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu tematu spotkania tel: 61 827 22 48).
Informujemy, że w dniach od 18 stycznia 2021 r. do 29 stycznia 2021 r. w związku z narodową kwarantanną wprowadzoną przez Rząd kasa Spółdzielni będzie nieczynna.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2021-01-15
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy Rady Nadzorczej Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w styczniu 2021 r.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-12-30
Konkurs "Zielone Osiedle 2020" zorganizowany został jak co roku przez Radę Osiedla i Administrację Osiedla Bolesława Śmiałego. Tym razem w wyjątkowych, epidemicznych warunkach, które nie pozwoliły między innymi na uroczyste uhonorowanie laureatów. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: Ukwiecony balkon oraz Zieleńce i ogródki. Obiekty oceniła Komisja Konkursowa w składzie: Urszula Cicha, Przemysław Twardowski oraz Piotr Zagawa, który wszystkie obiekty sfotografował.
Składamy gratulacje i serdeczne podziękowania wszystkim nagrodzonym, bo dzięki ich działaniom piątkowskie osiedla stają się piękniejsze.

W załączniku lista laureatów konkursu "Zielone Osiedle 2020".
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2021-01-13
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego pt. "Święta na osiedlu" zorganizowanego przez Klub Osiedlowy Przyjaciele na os. Chrobrego.
Dziękujemy - na konkurs spłynęło 20 wspaniałych propozycji! Jury przyznało 10 nagród, o których odbiorze zostaną Państwo poinformowani mailowo.
Gratulujemy!

Nagrodzeni:
Emilia Orłowska
Arkadiusz Kula
Ewa Kolasińska
Adam Kolpaczewski
Marta Danielewicz
Jan Olejniczak
Łukasz Olszewski
Andrzej Mirecki
Małgorzata Radkiewicz
Agata Pietrzak

Fotografia: Emilia Orłowska
Data utworzenia: 2021-01-11
Informujemy, że w dniach od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. w związku z narodową kwarantanną wprowadzoną przez Rząd kasa Spółdzielni będzie nieczynna.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-12-23
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” podjął uchwałę o zmianie od 1 stycznia 2021 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która będzie wynosiła 25 zł od osoby.
W związku z tym przypominamy o konieczności selektywnego zbierania odpadów, ponieważ w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w ich segregacji, ZM GOAP może wydać decyzję o podwyższeniu opłaty do 50 zł od osoby.

Zobacz więcej: "Związek Międzygminny GOAP"
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-12-10
Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Echa Piątkowa”, w którym przeczytać można wiele ciekawych artykułów dotyczących Piątkowa.
Jak zawsze w „Echu” tematyka poświęcona działaniom Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz pracom Rady Nadzorczej.
Zachęcamy do lektury.
ZOBACZ WIĘCEJ:
"ECHO PIĄTKOWA"
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-12-30
Zdrowych, pełnych ciepła, spokoju i miłości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym
Nowym 2021 Roku
życzą
Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy
Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Data utworzenia: 2020-12-21
Na osiedlu B. Śmiałego klubowicze z Korony wraz z mieszkańcami pięknie udekorowali choinkę. Członkowie "Korony" zachęcali by świąteczne drzewko przyozdobić własnoręcznie wykonaną dekoracją. Zachętą dla mieszkańców był słodki upominek, niespodzianka. Frekwencja była bardzo duża. Dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział w akcji dekorowania choinki. Dziękujemy również administracji osiedla za piękny, świąteczny klimat.
Data utworzenia: 2020-12-21
Wspaniała, 6 metrowa choinka została ustawiona na osiedlu Jana III Sobieskiego. Szczególnie okazale prezentuje się po zmroku, kiedy rozbłysną świąteczne iluminacje. Administracja i Rada Osiedla pięknie zadbała o świąteczny klimat na osiedlu.
Data utworzenia: 2020-12-16
Z inicjatywy Rady Osiedla i Administracji Jana III Sobieskiego ustawiona został piękna szopka bożonarodzeniowa przy głównej alejce pomiędzy sklepem Biedronka a boiskiem sportowym.
Wieczorem szopka jest pięknie podświetlona.
Od jutra przy szopce posłuchać będzie można kolęd.
Zachęcamy do obejrzenia świątecznej ozdoby osiedla.
Data utworzenia: 2020-12-16
Dziękujemy klubowiczom, dzieciom i mieszkańcom osiedla Bolesława Chrobrego za włączenie się w dekorowanie zaułka!
Ozdoby pokryły ok. 15 metrów skweru, łącznie pojawiło się ok. 100 ozdób!
Akcja była ekologiczna, pojawiły się dekoracje z papieru i stare bombki, które zalegały w pawlaczach i piwnicach. Dzieci wykonały 30 metrowy łańcuch.
Akcja zorganizowana została przez Klub Osiedlowy Przyjaciele.
Data utworzenia: 2020-12-15
Dzięki nawiązaniu współpracy przez instruktorkę Klubu "Przyjaciele" z os. B. Chrobrego z Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo, 90 seniorów z osiedla otrzyma w tym roku świąteczne drzewka z elementami do dekoracji.
Data utworzenia: 2020-12-15
Święty Mikołaj odwiedził piątkowskie osiedla niosąc radość i dobrą nowinę. Obiecał, że przed Świętami Bożego Narodzenia będzie go można spotkać na os. Bolesława Śmiałego.
Data utworzenia: 2020-12-15
Zapraszamy do zapoznania się z pismem skierowanym przez Zarząd Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka w sprawie wzrostu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i bioodpadami w Aglomeracji Poznańskiej.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-12-15
Mniej awarii, większe bezpieczeństwo i pewność dostaw energii elektrycznej, bez spadków napięć i ograniczeń zarówno dla odbiorców, jak i prosumentów oto cel prac Enei Operator, która realizuje program modernizacji sieci średniego i niskiego napięcia. Towarzyszyć mu będzie kampania informacyjna „Poznań 2030”. Enea Operator przeprowadza program modernizacji sieci średniego i niskiego napięcia na terenie miasta Poznania oraz w gminach bezpośrednio graniczących z miastem. Użytkowane do tej pory sieci energetyczne w dużej części są już wyeksploatowane i nie spełniają współczesnych standardów.
- Nasze codzienne życie w coraz większym stopniu zależy od energii elektrycznej. Mamy znacznie więcej urządzeń ułatwiających nam funkcjonowanie, pracę, wypoczynek, które jednak do tego, aby działać potrzebują prądu. Żeby zapewnić nieprzerwane dostawy energii potrzebna jest nowoczesna sieć energetyczna, która będzie spełniała dzisiejsze i przyszłe standardy – powiedział Marek Krych, dyrektor poznańskiego rejonu Enei Operator. - W związku z tym przygotowaliśmy kompleksowy program modernizacji infrastruktury energetycznej w Poznaniu, który ma w przyszłości znacznie ograniczyć uciążliwości w postaci planowanych lub awaryjnych wyłączeń – dodał dyrektor Krych.
Realizacja programu modernizacji sieci średniego i niskiego napięcia przyczyni się do zmniejszenia liczby awarii spowodowanych przeciążeniem lub wyeksploatowaniem urządzeń energetycznych. Zabezpieczy także potrzeby związane z rozwojem energetyki prosumenckiej.
Prowadzone przez spółkę prace, w niektórych przypadkach, mogą powodować konieczność wstrzymania dostaw energii elektrycznej, czyli tzw. planowane wyłączenia. Tam, gdzie są odpowiednie możliwości techniczne, spółka będzie prowadziła prace z wykorzystaniem technik bezwyłączeniowych (pod napięciem), z użyciem agregatów, żeby jak najbardziej ograniczyć liczbę odbiorców pozbawionych dostaw.
- Niestety, nie wszędzie będzie to możliwe, stąd już teraz mieszkańców i przedsiębiorców z Poznania przepraszam za niedogodności z tym związane. Zapewniam jednak, że naszym celem jest poprawa funkcjonowania infrastruktury, aby sprostać dzisiejszym i przyszłym potrzebom naszych klientów – powiedział dyrektor M. Krych. Programowi modernizacji sieci towarzyszyć będzie dwuetapowa kampania informacyjna „Poznań 2030”, dzięki której mieszkańcy aglomeracji poznańskiej na bieżąco będą informowani o planowanych wyłączeniach oraz o efektach działań Enei Operator. Jej pierwszy etap zaplanowano na okres od 16 listopada do 18 grudnia 2020 r. Kolejny rozpocznie się w połowie stycznia 2021 r.
Informacje o planowanych wyłączeniach znajdują się także na stronie internetowej Enei Operator pod adresem: www.wylaczenia-operator.pl . Wygodniej jednak będzie skorzystać z bezpłatnego newslettera o planowanych przerwach, który dostarczany jest w postaci maila, a informacje subskrybent otrzymuje z pięciodniowym wyprzedzeniem. Użytkowników smartfonów spółka zachęca do pobrania darmowej aplikacji „Wyłączenia” - w AppStore (urządzenia z iOS) i w GooglePlay (urządzenia z Android). Informacji o aktualnych planowanych przerwach nożna odsłuchać również pod numerem bezpłatnej infolinii 991.
Enea Operator przewiduje, że kompleksowa modernizacja sieci energetycznych w Poznaniu zakończona zostanie w 2030 roku.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-11-17
Starsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię. Po drugiej stronie słuchawki czekać będzie rozmówca gotowy do pomocy.
Telefon Serdeczności ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych w trudnym okresie pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i samotności nasilające się w związku z kwarantanną, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami.
Wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091, by uzyskać wsparcie (opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora). Telefon czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00.
Zobacz więcej:
"TELEFON SERDECZNOŚCI".
Data utworzenia: 2020-11-05
Miasto Poznań razem z Caritas Archidiecezji Poznańskiej ponownie uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów". To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu. Pomoc obejmowała będzie zakup najpotrzebniejszych leków, żywności oraz środków czystości.
Zobacz więcej:
"ZAKUPY DLA SENIORÓW".
Data utworzenia: 2020-11-05
Informujemy, że z dniem 19 października 2020 r. zawieszone zostają do odwołania dyżury członków Zarządu, kierowników Administracji oraz zamknięte zostaną kasy Spółdzielni.
Zarząd PSM Poznań prosi aby w sprawach niewymagających osobistej obecności w Zarządzie Spółdzielni lub Administracjach kontaktować się: telefonicznie: 61 8272200, drogą elektroniczną: info@psm.poznan.pl
lub korespondencyjnie.
Zobacz również
"ZASADY OBSŁUGI MIESZKAŃCÓW"
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-10-19
Administracja Osiedla Stefana Batorego informuje, że posiada dwa wolne miejsca postojowe w garażu podziemnym pod budynkiem mieszkalnym nr 55.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Administracją:
Administracja Osiedla Stefana Batorego pawilon 38 A wejście A
tel. 61 8217381, 8218041
e-mail: adm.batory@psm.poznan.pl
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-10-14
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników PSM Poznań oraz jakość świadczonych usług przypominamy o zasadach obsługi mieszkańców.
Szczegóły w załączniku.
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2020-09-25


Copyright © 2017 by Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
 

Business vector created by freepik - www.freepik.com