Informacje i komunikaty

OGNISKO OSIEDLOWE NA JANA III SOBIESKIEGO
xx Ognisko dla mieszkańców na osiedlu? Jeśli tak, to tylko na osiedlu Jana III Sobieskiego.
W sobotę, 13 października pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie jak latem. Na plac, gdzie odbywają się Dni Piątkowa, przyszło więc sporo osób, także z wózkami dziecięcymi, przyjechało też kilka osób na wózkach inwalidzkich. A powód był bardzo dobry. Ognisko dla mieszkańców zorganizowane przez administrację osiedla.
O godzinie 13 rozpalono ognisko, przy którym można było piec kiełbaski. Amatorzy grochówki mogli się nią raczyć prosto z kuchni polowej. Jedno i drugie było dostępne bezpłatnie.
Piosenkami biesiadnymi umilał czas występujący na małej scenie Piotr Siejakowski, a potem koncert dała grupa OUTSIDER Blues Rock Band.
Długa kolejka ustawiła się do bezpłatnego znakowania rowerów. Taka sama kolejka dzieci do przejażdżek motorem z bocznym koszem. A wielbiciele i znawcy podziwiali obok kolekcjonerskie motocykle. Te najnowocześniejsze warte były fortunę, tyle co luksusowe auta z górnej półki. Był też niemiecki motor DKW pamiętający być może kampanię wojenną w Afryce.
Animacje dla dzieci zorganizowała Szkoła Języków Obcych „PAPUGA”, a Akademia Piłkarska Champion Poznań zajęcia sportowe i konkursy.
Przywieziono całą przyczepę drewna, więc ognia starczyło nawet gdy już zrobiło się ciemno.
Miesiąc wcześniej, 8 września, mieszkańcy osiedla mieli okazję uczestniczyć w pikniku osiedlowym. Odbywał się w sali Klubu Sportowego Sobieski Poznań, w bistrze McTosiek i na przyległym terenie. Był grill, piwo i muzyka. Wystąpili artyści Teatru Wielkiego z Poznania z programem „Podróż przez Polskę i świat”, Kabaret Tańcem Malowany, zespół BALKAN EXPRESS. Zaśpiewała także wokalistka z Piątkowa – Gabrysia Zielińska. A jak było, zobaczyć można na zdjęciach w „Echu Piątkowa”.
(big)
Fot. – Bernadeta Ignasiak i Marcin Majchrzycki
Pobierz pełną informację - pobierz
Data utworzenia: 2017-10-22


Copyright © 2017 by Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa