Informacje i komunikaty

KOMUNIKAT AQUANET-u DOTYCZĄCY WODY PITNEJ W OKRESIE ZAGROŻENIA COVID-19
xx Szanowni Państwo, Klienci Aquanetu.

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego wirus COVID-19 przesyłamy komunikat wystosowany przez firmę AQUANET dotyczący bezpieczeństwa wody pitnej na terenie działania Spółki AQUANET:

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie, potwierdzają brak zagrożenia dla systemów wodociągowych w zakresie rozprzestrzeniania koronawirusa.
Światowa Organizacja Zdrowia w publikacji z dnia 2.03.2020r. (Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief. WHO 3 March 2020) informuje że obowiązujące procedury i środki są wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa wody pitnej. Proces dezynfekcji wody zapewnia szybką utratę aktywności wirusa COVID-19.
Nad jakością wody do picia dla aglomeracji poznańskiej czuwa nasze Laboratorium, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze, odpowiednio wykształcony i doświadczony personel oraz nowoczesną aparaturę analityczną.
Na Stacji Uzdatniania Wody Poznań, Mosina i Gruszczyn działa jeden z niewielu w Polsce system biomonitoringu oparty o małże, który jest urządzeniem wczesnego ostrzegania przed ewentualnym zanieczyszczeniem produkowanej wody pitnej. Wodociągi w Poznaniu jako pierwsza w naszym kraju i druga w Europie, zainstalowała też dodatkowe systemy biomonitoringowe oparte o bakterie luminescencyjne. Ze względu na wysoką czułość, służą one do ciągłej oceny jakości wód Warty, przez co chronią nasze największe ujęcia przed ewentualnymi skażeniami, przepływającymi tą rzeką.
Należy dodać, że AQUANET prowadzi bardzo szeroki program prewencyjny zabezpieczenia jakości wody dostarczanej do mieszkańców aglomeracji poznańskiej, co jest związane z odpowiedzialnością wobec odbiorców wody.
Aquanet w procesie uzdatniania wody stosuje najskuteczniejsze metody: środki dezynfekcyjne oraz promieniowanie UV. Woda jest cały czas badana zarówno przez Laboratorium Aquanet, jak i Sanepid. Oznacza to, że woda kranowa jest bezpieczna.

Data utworzenia: 2020-03-13


Copyright © 2017 by Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
 

Business vector created by freepik - www.freepik.com